Звернення щодо запобігання поширенню Covid-19

Шановні колеги!

За добу 25 жовтня в Україні зафіксували 19 120 випадків захворювання на коронавірусну хворобу і 734 летальних випадки від неї, госпіталізували з Covid-19 чи підозрою на нього 2 939 осіб

24 жовтня Україна була 5-ю в світі і 3-ю в Європі за кількістю нових хворих, 4-ю у світі  і 2-ю в Європі за добовою смертністю від Covid.

Зйомки є масовими заходами, де відбувається постійний контакт між людьми і тому вони є місцем підвищеного ризику для вашого здоров’я та здоров’я оточуючих. Ми закликаємо Вас відповідально поставитися до ситуації та провести вакцинацію від коронавірусної хвороби.

Нагадуємо, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 із внесеними змінами, що вступили у силу 20 вересня існують обмеження до проведення масових заходів до переліку яких входять кіно та відеозйомки. Також вимоги щодо вакцинування членів знімальних груп на постійній основі висуваються замовниками кінозйомок.

Державою проводиться безкоштовна масова вакцинація населення і на даний час вона є доступною для усіх, тому вважаємо що керівники департаментів мають провести роботу серед своїх підрозділів щодо проведення вакцинації. Якщо працівники відмовляються від вакцинування, то ПЛР- чи експрес-тестування мають бути проведенні за ОСОБИСТИЙ РАХУНОК працівників та пред’явлені для допуску на знімальний майданчик.

Існує також багато інформації про те, що буде здійснюватися жорсткий контроль та перевірка компаній, які проводять масові заходи щодо виконання умов карантину та у разі їхніх порушень накладення штрафів на організацію та на особу персонально, а саме:

  • Штраф від 1 тисяч до 3 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян (17-54 тис. грн.) або арешт на 6 місяців;
  • Обмеження або позбавлення волі на 3 роки, якщо такі дії призвели або могли призвезти до поширення хвороби;
  • Позбавлення волі на термін від 5 до 8 років, якщо порушення правил обсервації спричинило смерть або інші серйозні наслідки для третіх осіб.

Зважаючи на серйозність епідеміологічної ситуації та швидкість поширення хвороби Асоціація рекламних продакшенів України прийняла рішення, що відповідно до вимог Законодавства при ЖОВТОМУ рівні епідеміологічної небезпеки на знімальний майданчик будуть допускатися:

– особи із наявним «жовтим» та  “зеленим” COVID-сертифікат;

– або чинним (72 год) негативним результатом ПЛР;

– чи експрес-тестування (24 години).

 

У разі введення ЧЕРВОНОГО рівня епідемічної небезпеки:

  • працівників лише із  “зеленим” COVID-сертифікатом;
  • або чинним (72 год) негативним результатом ПЛР;
  • чи експрес-тестування (24 години).

 

Водночас, оскільки вакцинація не запобігає поширенню коронавірусної хвороби, а лише зменшує наслідки, то аби попередити її поширення серед учасників зйомок, члени асоціації залишають за собою право продовжувати практику експрес тестування.

Ми закликаємо Вас відповідально поставитися до ситуації та зрозуміти,  що припинення знімального процесу чи його радикальне протиепідемічне обмеження може принести економічний колапс галузі та ставить під загрозу конкурентоспроможність української індустрії відеопродакшену у порівнянні із сусідніми країнами, де не така кризова епідеміологічна ситуація.

Не наражайте на небезпеку себе та своїх колег!

Вакцинуйтесь, будь ласка!

З повагою,

Члени Асоціації рекламних продакшенів України