Закон України про приєднання до фонду Eurimages

Закон України «Про приєднання України до Європейського фонду підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів (“Eurimages”)»

2 жовтня 1992 року в Страсбурзі від імені України було підписано Європейську конвенцію про спільне кінематографічне виробництво. Верховна Рада Україна ратифікувала Конвенцію 18.03.2009 року (шляхом прийняття Закону України за № 1140-VI). Чинна редакція – зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України від 18 вересня 2013 року № 579-VII

 

СУТНІСТЬ КОНВЕНЦІЇ

Європейський фонд підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів («EURIMAGES») засновано 26 жовтня 1988 року Резолюцією (88) 15 Комітету Міністрів Ради Європи, зміненою резолюціями (89) 6, (90) 34, (92) 3, (93) 10, (95) 4, (97) 65, (98) 10, (2013) 57 і рішеннями, прийнятими заступниками Міністрів від 15 грудня 1999 року та 19 липня 2000 року, з метою заохочення спільного виробництва та розповсюдження кінематографічних та аудіовізуальних творів.

Щорічний бюджет Фонду складає понад 25 млн. євро та розподіляється у вигляді пільгових кредитів на підтримку проєктів ко-продукції, а також на дистрибуцію та промоцію кінопроєктів. Окремим напрямом діяльності Фонду є підтримка кінотеатрів, що реалізується у співпраці з компанією «Європа Сінема».

Фонд відіграє ключову роль в об’єднанні європейської кіноіндустрії, розвитку європейських мереж співпраці між професіоналами, розширенні горизонтів національного кіновиробництва та удосконаленні моделі європейського кіновиробництва.

Приєднання України до Фонду є частиною заходів, спрямованих на заохочення розвитку вітчизняної кіноіндустрії, посилення міжнародного культурного співробітництва та промоцію українського кіно на європейському кіноринку.

Приєднання України до EURIMAGES дозволяє:

  • подавати на розгляд фонду українські проєкти спільного кіновиробництва,
  • отримувати фінансування та брати участь у допоміжних програмах підтримки фонду,
  • розвивати національне кіновиробництво,
  • посилить міжнародне культурне співробітництво та промоцію українського кіно на європейському кіноринку.
 

Джерело: ІА «Погляд»