Рекомендації допуску членів знімальних груп на майданчик в умовах посилення карантину після 25 жовтня 2021 року

Шановні колеги!

Доводимо до Вашого відома, що на засіданні Кабінету Міністрів України 20 вересня 2021 року прийнято рішення про продовження адаптивного карантину та режиму надзвичайної ситуації до 31 грудня 2021 року. 

Відповідно до постанови № 1236 із внесеними змінами, що вступили у силу 20 вересня існують обмеження до проведення масових заходів до переліку яких входять кіно та відеозйомки. Також вимоги щодо вакцинування членів знімальних груп на постійній основі висуваються замовниками кінозйомок.

За рішенням Державної комісії ТЕБ та НС вирішено встановити з 00 год. 00 хвилин 23 вересня 2021 р. «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України. Це означає 80% знімальної групи для допуску на знімальний майданчик або робочі зустрічі з підготовки до зйомок в обов’язковому порядку повинні мати:

  • Повний курс щеплення – “зелений” COVID-сертифікат, або
  • Одне щеплення, тобто “жовтий” COVID-сертифікат, або
  • чинний (72 год) негативний результат ПЛР-тестування, або
  • чинний негативний результат експрес-тестування (24 години). 

Водночас очікується, що уже найближчим часом буде введено  червоний рівень епідемічної небезпеки і 100% працівників мусять мати “зелений” COVID-сертифікат.

Державою проводиться безкоштовна масова вакцинація населення і на даний час вона є доступною для усіх, тому вважаємо що керівники департаментів мають провести роботу серед своїх підрозділів щодо проведення вакцинації. Якщо працівники відмовляються від вакцинування, то ПЛР- чи експрес-тестування мають бути проведенні за особистий рахунок працівників та пред’явлені для допуску на знімальний майданчик.

Нагадуємо, що у липні-серпні Асоціація рекламних продакшенів організовувала масову вакцинацію де було провакциновано 226 працівників індустрії рекламного відеопродакшену. Ми маємо досвід  та  готові сприяти організації повторної вакцинації для представників ваших департаментів.

Існує також багато інформації про те, що буде здійснюватися жорсткий контроль та перевірка компаній, які проводять масові заходи щодо виконання умов карантину та у разі їхніх порушень накладення штрафів на організацію.

Зважаючи на серйозність епідеміологічної ситуації та швидкість поширення хвороби Асоціація рекламних продакшенів України прийняла рішення, що відповідно до вимог Законодавства починаючи з 25 жовтня на знімальний майданчик будуть допускатися особи із наявним «жовтим» та  “зеленим” COVID-сертифікат або чинним (72 год) негативним результатом ПЛР- чи експрес-тестування (24 години), а у разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки працівників лише із  “зеленим” COVID-сертифікатом.

З повагою,

Члени Асоціації рекламних продакшенів України